Четвер, 22.03.2018, 17:49
Історія та гуманітарні дисципліни
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайтуQBN.com.ua
Головна » Статті » Історія України » Стародавня доба

Чим загрожує правда про арійське походження українців

Науковці зібрались, щоб розповісти громадянам про правду і вимисел про походження української нації.

На круглому столі 20 лютого 2007 р. були присутні всі компетентні фахівці, історики і археологи, які займаються етногенезом, метою заходу було зупинити профанацію навколо питання етногенезу слов’ян взагалі і українців зокрема.


Науковці, серед яких були Леонід Залізняк, доктор історичних наук, професор, завідувач відділом кам’яної доби Інституту археології НАН України, професор НаУКМА, В. Отрощенко, доктор історичних наук, професор, завідувач відділом енеоліту-бронзи Інституту археології НАНУ, професор НаУКМА, Г. Півторак, доктор філологічних наук, професор, член-кореспондент НАНУ, завідувач відділу загально славістичної проблематики і східнослов’янських мов Інституту мовознавства ім.. О. О. Потебні, Сергій Сегеда, доктор історичних наук, професор, провідний науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.. М. Рильського НАНУ та інші заявили, що міфологізація минулого України хоч і має свої позитиви, загалом є небезпечною і може спричинити шовіністичні настрої. Історики застерегли громадян, які намагаються знайти коріння своєї народності в давніх часах, нагадали, що деякі нації вже шукали це коріння там, де його не може бути, наслідком таких пошуків була Друга Світова війна. Науковці наполягають на тому, що початок державності потрібно шукати в княжу добу, саме тоді було започатковано переважну більшість держав Європи.


Також на міністерство освіти було покладено відповідальність за те, що у підручниках створюється неадекватний образ минулого українців, романтизується роль трипільської культури, скандалом назвали той факт, що у підручники введено спірну пам’ятку, відому як вдала фальсифікація, «Велесову книгу».

У міфологізації науковці звинувачують не тільки інформаційне середовище України, гуманітарною катастрофою вони називають те, що в Росії виходять у світ численні псевдо-наукові праці, спрямовані на знищення української та білоруської націй, на заперечення існування української та білоруської мов.

Було розгромлено таких некомпетентних письменників, псевдонауковців, як Юрій Канигін та Юрій Шилов.

Загалом, круглий стіл був доволі самокритичним, Сергій Сегеда визнав, що "активізація міфотворців етногенезу українців в гуманітарному просторі України застала зненацька представників академічної науки, які загалом виявилися непідготовленими до цього явища і не спромоглися на адекватну відповідь своїм опонентам".

ЗАПОЗИЧЕНО ОБОЗРЕВАТЕЛЬ http://www.obozrevatel.com/news/2007/2/22/157629.htm

Категорія: Стародавня доба | Додав: chilly (15.04.2008)

Як качати з сайту


[ Повідомити про посилання, що не працює

Права на усі матеріали належать іх власникам. Матеріали преставлені лише з ознайомчєю метою. Заванташивши матеріал Ви несете повну відповідальність за його подальше використання. Якщо Ви є автором матеріалом і вважаєте, що розповсюдження матеріалу порушує Ваші авторські права, будь ласка, зв'яжіться з адміністрацією за адресою ukrhist@meta.ua


У зв`язку з закриттям сервісу megaupload.com , та арештом його засновників частина матерійалу може бути недоступна. Просимо вибачення за тимчасові незручності. Подробніше

Переглядів: 881
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту
Статистика
Locations of visitors to this page

IP


каталог сайтівОнлайн усього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2018