Четвер, 25.04.2024, 01:09
Історія та гуманітарні дисципліни
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту



QBN.com.ua
Головна » Статті » Історія держави і права Укр » Метод. рек.

ЗМІСТОВНИЙ МОДУЛЬ 1

Історія держави і права України як наука та навчальна дисципліна.  Держава і право України стародавньої доби.

 

Розділ 1. Вступ.

1.0.1. Історія держави і права України – нормативна навчальна дисципліна та наука: предмет, мета й завдання її вивчення; місце в системі юридичних наук, дисциплін; методологія; наукові концепції, періодизація; історіографія.

 

Розділ 2. Стародавня доба (кін. VІІ ст. до н.е. – сер. VІ ст. н.е.)

Глава 1. Виникнення та розвиток державності та права  на території України у стародавню добу

2.1.1. Переддержавні форми цивілізації на території сучасної України: розпад первіснообщинного ладу (причини, етапи); археологічні культури; формування передумов виникнення права у землеробських племен Подніпров’я (І тисячоліття до н.е.).

2.1.2. Право Скіфських ранньодержавних утворень: Велика (VII-III ст. до н.е.) та Мала (Кримська) Скіфія (ІІІ ст. до н. е. - ІІІ ст. н.е.); джерела права (звичаєве право, правова думка). Основні риси права (державного, цивільного, кримінального, процесуального). Початкові форми рецепції права.

2.1.3. Формування та розвиток античних державно-правових утворень у Північному Причорномор’ї кін. VII ст. до н.е. – перш. пол. VI ст. н.е. (загальна характеристика): поліси (Херсонес, Ольвія, Тіра, Пантікапей); Боспорське царство; нормативні основи колонізації; міжнародно-правові стосунки; джерела права (звичаєве право, нормативні акти, використання досягнень античної правової думки).

2.1.4. Основні риси державного права античних держав Північного Причорномор’я (кінець VII ст. до н.е. – перша половина VI ст. н.е.): правовий статус населення (політи, неповноправне населення, раби); форми держав (устрій, правління, режим); органи державної влади та управління; судоустрій; фінанси.

2.1.5. Нормативне регулювання цивільно-правових відносин в античних державах Північного Причорномор’я (кінець VII ст. до н.е. – перша половина VI ст. н.е.): право власності; зобов’язальне право; особливості регулювання сімейних відносин; спадкове право; вплив римського права.

2.1.6. Становлення кримінального права античних держав Північного Причорномор’я (кінець VII ст. до н.е. – перша половина VI ст. н.е.): поняття злочину, його суб’єкти та об’єкти; види злочинів; мета та види покарань.

2.1.7. Основні риси процесуального права в античних державах Північного Причорномор’я (кінець VII ст. до н.е. – перша половина VI ст. н.е.): форми та суб’єкти процесу; стадії процесу, види доказів.

2.1.8. Виникнення карально-охоронної функції у Північному Причорномор’ї в стародавню добу (кінець VII ст. до н.е. – перша половина VI ст. н.е.): охорона громадського порядку та протидія злочинності у скіфських ранньодержавних утвореннях, в античних державах Північного Причорномор’я; правоохоронні органи античних держав;  поєднання правоохоронної та інших виконавчих функцій; здійснення нагляду за дотриманням законності; контроль за дотриманням норм моралі; діяльність податкових органів.

Категорія: Метод. рек. | Додав: chilly (20.03.2008)

Як качати з сайту


[ Повідомити про посилання, що не працює

Права на усі матеріали належать іх власникам. Матеріали преставлені лише з ознайомчєю метою. Заванташивши матеріал Ви несете повну відповідальність за його подальше використання. Якщо Ви є автором матеріалом і вважаєте, що розповсюдження матеріалу порушує Ваші авторські права, будь ласка, зв'яжіться з адміністрацією за адресою ukrhist@meta.ua


У зв`язку з закриттям сервісу megaupload.com , та арештом його засновників частина матерійалу може бути недоступна. Просимо вибачення за тимчасові незручності. Подробніше

Переглядів: 3921
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту
Статистика
Locations of visitors to this page

IP






каталог сайтів



Онлайн усього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024