Четвер, 26.05.2022, 16:58
Історія та гуманітарні дисципліни
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Guest | RSS
Меню сайту
Головна » 2009 » Липень » 2 » Проект НАКАЗ Про вдосконалення нормативної частини змісту підготовки фахівців
Проект НАКАЗ Про вдосконалення нормативної частини змісту підготовки фахівців
17:54
Проект

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ

Про вдосконалення нормативної частини
змісту підготовки фахівців

На виконання п. 2.6 рішення колегії Міністерства освіти і науки «Мета реформ у вищій школі — якість і доступність освіти» від 2 квітня 2009 р., протокол № 4/1-4 та з метою вдосконалення нормативної частини змісту підготовки фахівців і підвищення якості вищої освіти,

Н А К А З У Ю:

1. Керівникам вищих навчальних закладів, головам робочих груп з розроблення галузевих стандартів вищої освіти, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О. А.), департаменту вищої освіти (Болюбаш Я. Я.) при розробленні освітньо-професійних програм та навчальних планів підготовки бакалаврів (спеціалістів медичного та ветеринарно-медичного спрямувань), починаючи з набору 2009 року:
1.1. Керуватись таким розподілом навчального часу для нормативного терміну навчання чотири роки в кредитах ECTS — Європейської кредитно-трансферної системи (1 кредит ESTC дорівнює 36 академічним годинам):
для фізико-математичних, природничих та технічних напрямів:
- цикл професійної та практичної підготовки — 156 кредитів ECTS;
- цикл математичної та природничо-наукової підготовки — 60 кредитів ECTS,
- цикл гуманітарної та соціально-економічної підготовки — 24 кредити ECTS,
для гуманітарних і соціально-економічних напрямів:
- цикл професійної та практичної підготовки — 156 кредитів ECTS.
- цикл математичної та природничо-наукової підготовки — 48 кредитів ECTS,
- цикл гуманітарної та соціально-економічної підготовки — 36 кредитів ECTS,
Припускається відхилення обсягу відведеного навчального часу на вивчення кожного циклу в межах 2 кредитів ECTS.
1.2. Встановити перелік нормативних дисциплін гуманітарної та соціально-економічної підготовки для бакалаврів (спеціалістів медичного та ветеринарно-медичного спрямувань) усіх напрямів та їх обсяги:
— Українська мова (за професійним спрямуванням) — 3 кредити ECTS
— Історія України — 3 кредити ECTS
— Історія української культури — 2 кредити ECTS
— Іноземна мова — 5 кредитів ECTS
— Філософія — 3 кредити ECTS

У разі, якщо дисципліни, що входять до переліку нормативних, є профільними для напряму підготовки, то вони вилучаються з нього з відповідним збільшенням обсягу циклу професійної та практичної підготовки.

1.3. Проводити підсумковий контроль з нормативних дисциплін гуманітарної та соціально-економічної підготовки у формі екзамену, з дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)» — державного екзамену.

1.4. Віднести решту часу циклу гуманітарної та соціально-економічної підготовки до вибіркової частини змісту освіти. Вибіркові дисципліни надавати студентам на вибір з переліку, який пропонує вищий навчальний заклад. Запропонований студентам перелік має містити не менше 20 навчальних дисциплін. Затвердити орієнтовний перелік вибіркових дисциплін циклу гуманітарної та соціально-економічної підготовки (додаток). Вищі навчальні заклади мають право доповнювати, скорочувати цей перелік та запроваджувати комплексні дисципліни. Встановити мінімальний обсяг вибіркової дисципліни, який, як правило, становить 2 кредити ECTS. Визначити мінімальну чисельність групи з вивчення вибіркової дисципліни — 25 осіб.

1.5. Організувати навчальні заняття з фізичного виховання в обсязі чотирьох годин на тиждень як позакредитну дисципліну. Для студентів першого-другого курсів фізичне виховання планувати в аудиторне навантаження студентів, яке не може перевищувати 30 годин на тиждень. Для студентів старших курсів фізичне виховання проводити у формі секційних занять.

1.6. Передбачити вивчення дисципліни «Безпека життєдіяльності (безпека життєдіяльності, основи охорони праці)» в обсязі 2 кредити ECTS у циклі нормативних дисциплін професійної та практичної підготовки.

1.7. Рекомендувати вивчення іноземних мов понад встановлений нормативний обсяг у формі факультативних занять.

2. Головам робочих груп з розроблення галузевих стандартів вищої освіти привести зміст освітньо-професійних програм підготовки бакалаврів у відповідність до вимог цього наказу та забезпечити їх затвердження до 1 грудня 2009 року.

3. Департаменту вищої освіти (Болюбаш Я. Я.) до 1 січня 2010 року забезпечити розміщення на офіційній інтернет-сторінці Міністерства освіти і науки України освітньо-професійних програм підготовки бакалаврів у частині розподілу загального навчального часу, переліку та обсягу нормативних дисциплін за циклами підготовки.

4. Керівникам вищих навчальних закладів, що здійснюють підготовку бакалаврів:
4.1. Привести робочі навчальні плани першого курсу на 2009/2010 навчальний рік у відповідність до цього наказу з наступним корегуванням навчальних планів до 1 лютого 2010 року.

4.2. Забезпечити розроблення навчальних, робочих навчальних програм, методичних та організаційних матеріалів для забезпечення вивчення вибіркових дисциплін гуманітарної та соціально-економічної підготовки.

4.3. Забезпечити методичну підтримку та організаційний супровід процесу вільного вибору студентами вибіркових гуманітарних та соціально-економічних дисциплін шляхом їх попереднього ознайомлення з програмними матеріалами, проведення оглядових лекцій та консультацій.

4.4. Вжити організаційних заходів для збереження кадрового потенціалу кафедр, які забезпечують викладання гуманітарних та соціально-економічних дисциплін, зокрема шляхом створення умов для перепідготовки та підвищення кваліфікації викладачів цих кафедр.

4.5. Проводити перезарахування вибіркових дисциплін циклу гуманітарної та соціально-економічної підготовки за рахунок фактично вивчених дисциплін цього циклу в разі поновлення, переведення студента, допуску до занять після завершення академічної відпустки або зарахування для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра на базі молодшого спеціаліста за скороченим терміном навчання.

4.6. Дозволити затвердження навчальних планів підготовки бакалаврів без розподілу на нормативну та вибіркову частину змісту освіти в порядку, передбаченому пунктом 1 наказу Міністерства освіти і науки України від 5 грудня 2008 р. № 1107 у разі відсутності затверджених освітньо-професійних програм.

5. Встановити, що до 1 лютого 2010 року ліцензування та акредитація напрямів (спеціальностей) проводиться за наявності затвердженого керівником вищого навчального закладу робочого навчального плану, розробленого відповідно до вимог цього наказу.

6. Визнати такими, що втратили силу:
— Перелік навчальних дисциплін циклу гуманітарної та соціально-економічної підготовки фахівців, визначений додатком 1 до листа Міністерства освіти і науки України від 17 червня 2002 р. № 1/9-304, стосовно бакалаврів;
— Загальний навчальний час за програмою підготовки бакалавра та розподіл загального навчального часу за циклами підготовки, визначений у таблиці 5.3 Методики розроблення освітньо-професійної програми підготовки фахівця в складі Комплексу нормативних документів для розроблення складових системи галузевих стандартів вищої освіти, надісланого листом Міністерства освіти і науки України від 31 липня 2008 р. № 1/9-484;
— Межі коливань обсягу навчального часу за циклами підготовки, визначені в додатку до листа департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України від 19 лютого 2009 р. № 4.4 20/545.

7. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Фінікова Т. В.

Міністр І. О. Вакарчук


Додаток
ОРІЄНТОВНИЙ ПЕРЕЛІК
вибіркових дисциплін циклу
гуманітарної та соціально-економічної підготовки бакалавра

Антропологія

Геополітика
Глобалістика

Евристика
Екологія
Економіка
Естетика
Етика
Етнографія
Етнологія
Етологія

Інформаційне суспільство
Історія вчень про державу та право
Історія мистецтв
Історія світової цивілізації
Історія театру

Компаративістика
Корпоративна соціальна відповідальність
Кроскультурний менеджмент

Літературознавство
Логіка

Маркетинг
Менеджмент
Менеджмент здоров’я
Мистецтвознавство

Педагогіка
Політологія
Правознавство
Прогностика
Психологія
Психологія права

Релігієзнавство
Риторика

Соціологія
Суспільні комунікації

Теорії еволюції та креаціонізм
Теорія та практика освіти

Українознавство

Філософія науки
Філософія права

Цінності європейської цивілізації

Інші

http://www.mon.gov.ua/newstmp/2009_1/10_06/9/doc.doc

Переглядів: 3513 | Додав: chilly | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Login:
Password:
Календар новин
«  Липень 2009  »
НдMoTuWeThFrSa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн усього: 1
Guests: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2022