Четвер, 28.03.2024, 22:35
Історія та гуманітарні дисципліни
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту



QBN.com.ua
Головна » Статті » Історія України » Сучасність

Азербайджан і Білорусь обійшли Україну за темпами зростання (в січні-квітні 2008 року)
Азербайджан і Білорусь обійшли Україну за темпами зростання

Україна за результатами січня-квітня посіла третє місце серед країн СНД за темпами промислового зростання – показник склав 8% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Про це свідчить інформація Міждержавного статистичного комітету СНД, повідомляє у вівторок УНІАН.

Лідерами з темпів промислового зростання серед країн СНД в січні-квітні 2008 року стали Азербайджан і Білорусія - 14,3% і 13,3% відповідно. На четвертому місці опинилася Молдова - 7,2%. Росія за результатами січня-квітня 2008 р. посіла 5-е місце - 6,9 %.

Нагадаємо, в травні Європейський банк реконструкції та розвитку погіршив прогноз зростання валового внутрішнього продукту в Україні в 2008 році з 6 до 5,5%. «Очікується зменшення зростання ВВП в реальному вираженні до 5,5% як наслідок потужного впливу очікуваного зростання цін на реальні доходи населення й рентабельність виробничих підприємств».

Нагадаємо, Держбюджет-2008 розраховано з урахуванням таких макропоказників: номінальний ВВП - 889,4 млрд грн (у середині лютого 2008 року Кабмін збільшив прогнозний показник ВВП України на 2008 рік до 921 млрд грн); зростання ВВП - 6,8%; інфляція - 9,6%; дефіцит бюджету - 20,1 млрд грн (2,26% від ВВП).

Зниження зростання ВВП вже стало причиною занепокоєння Президента. Віктор Ющенко зазначив, що необхідно продовжити консультації щодо внесения змін до держбюджету на 2008 рік, підкреслюючи, що основними ризиками цього року є зниження ВВП, зростання споживчих цін та інфляція.

Основними ризиками в цьому контексті він назвав тенденцію до зниження ВВП, що спостерігається впродовж останніх 13-и місяців. "Очевидно, завдання 2008 рік - як підвищити динаміку ВВП. Нам треба детально з'ясувати всі фактори, які сьогодні мінімізують цей показник", - підкреслив Президент.

Промислове виробництво в Казахстані зросло на 3,5% порівняно із січнем-квітнем 2007 р., в Киргизії - на 3,4%, у Вірменії – на 0,1%.

Зниження промислового виробництва в січні-квітні 2008 р. зафіксовано в Таджикистані – на 6,8%.
В середньому по країнах СНД промислове виробництво в січні-квітні 2008 р. зросло на 7% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Немає даних про динаміку промислового виробництва в Грузії, Узбекистані й Туркменії.

У середньому по країнах СНД валовий внутрішній продукт (ВВП) у січні-квітні 2008 р. збільшився на 8% порівняно з показником аналогічного періоду 2007 р.

Нагадаємо, за даними Держкомстату України, зростання реального ВВП країни в січні-квітні 2008 р. проти аналогічного періоду минулого року становило 6,2%, в квітні 2008 року проти квітня 2007 року - 6,7%.

В Україні зростання промислового виробництва в квітні 2008 року порівняно з квітнем 2007 року становив 8,3%, у січні-квітні ц. р. проти аналогічного періоду 2007 року - 8%. При цьому в квітні 2008 року проти березня 2008 року зафіксовано спад на рівні 1%. У січні-квітні 2007 року проти січня-квітня 2006 року промвиробництво в Україні зросло на 12,8%.

Дані статистики свідчать про одне: в Україні сповільнюються темпи економічного зростання, приросту ВВП й катастрофічно зростає інфляція. Такі тенденції вже дали привід голові Національного банку Володимиру Стельмаху говорити про загрозу стагфляції в країні.

Стельмах зазначив, що в I кварталі 2008 р. інфляція становила 9,7% за річного прогнозу 9,6%. За його словами, витрати бюджету зросли в I кварталі 2008 р. порівняно з I кварталом 2007 р. на 45%, тоді як у I кварталі 2007 р. до I кварталу 2006 р. цей показник збільшився лише на 15,5%.

Голова НБУ нагадав, що доходи населення зросли в I кварталі 2008 р. на 47%. При цьому економіка не забезпечила для цих коштів товарну пропозицію.

При цьому прискорення темпів інфляції за одночасного сповільнення темпів зростання промислового виробництва свідчить про загрозу стагфляції в країні.

"Є вже передвісники стагфляції, тобто за інтенсивного зростання інфляції в нас падає зростання промислового виробництва, і якщо ця тенденція збережеться, то переплетення цих двох негативних факторів може призвести до надзвичайно серйозних негативних наслідків у цілому в економічному зростанні", - заявив Стельмах.

Стельмах заявив, що уряд і НБУ підготували комплекс антиінфляційних заходів. При цьому він зазначив, що Національний банк "не в захваті від заходів, запропонованих урядом".

Як повідомляв "Обозреватель", на початку квітня Міжнародний валютний фонд погіршив річний прогноз інфляції в Україні до 20 %.

Нагадаємо, що останні кілька років поспіль саме Україна була лідером серед країн СНД за темпами зростання виробництва. Тепер же через спад і першого місця її посунули на третє.

Причинами такого спаду української економіки частина експертів називає вплив світової економічної кризи й охолодження ділової активності. Однак більшість економістів усе-таки схильна вбачати основну причину в політиці нинішнього українського уряду й Національного банку, які намагаються боротися з катастрофічною інфляцією в основному монетарними методами, що призводить не тільки до курсових перекосів, а й, що значно важливіше, до зниження інвестиційної активності через виведення з обігу значних грошових мас, які накопичуються ось уже кілька місяців на єдиному казначейському рахунку Кабміну. За деякими даними, обсяг цих "заморожених грошей" уже перевищив 20 млрд гривень, які не залучено у виробництві.

Наслідки такої недалекоглядної політики влади вже відчули на собі банківський сектор і споживачі кредитів: через гострий брак гривневих ресурсів ставки за позиками вже зросли на 2-3%, а деякі банки навіть припинили видавати кредити населенню. З урахуванням того, що НБУ підвищив норми гривневого резервування банків, вартість "коротких" ресурсів (нічних і тижневих) на міжбанку в деякі дні перевищувала 57% річних. Штучний брак національної валюти спровокував падіння безготівкового долара в середині травня до 4,45 грн/$ і змусив НБУ 22 і 23 травня екстрено вийти з інтервенціями по 4,8 грн/$. Як показали подальші дії НБУ – 29 травня офіційний курс гривні було знижено на 0,2 коп. до 4,852 грн/$ – Україна почала перехід до "плаваючого" валютного курсу. Незважаючи на те, що викуп зайвої валюти стабілізував долар у межах 4,78-4,8 грн/$, зміцнення гривні відразу на 4% викликало негативну реакцію бізнесу.
03 червня 12:04
»
"оглядач" http://oglyadach.com

Категорія: Сучасність | Додав: chilly (25.06.2008)

Як качати з сайту


[ Повідомити про посилання, що не працює

Права на усі матеріали належать іх власникам. Матеріали преставлені лише з ознайомчєю метою. Заванташивши матеріал Ви несете повну відповідальність за його подальше використання. Якщо Ви є автором матеріалом і вважаєте, що розповсюдження матеріалу порушує Ваші авторські права, будь ласка, зв'яжіться з адміністрацією за адресою ukrhist@meta.ua


У зв`язку з закриттям сервісу megaupload.com , та арештом його засновників частина матерійалу може бути недоступна. Просимо вибачення за тимчасові незручності. Подробніше

Переглядів: 1367
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту
Статистика
Locations of visitors to this page

IP






каталог сайтів



Онлайн усього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024